Októberi Hírek
A Berettyóújfalui Református  Egyházközség, a Diószegi Kis István Református Általános Iskola és a Szivárvány Református Óvoda októberi hírei.

- Október 10-én kedden hálaadó nap lesz a Szivárvány Református Óvodában, a Reformáció 500. évfordulója alkalmából.

- Október 15-én vasárnap délelőtt 10,00 órakor kezdődő Istentiszteleten lesz a KÁLVIN  EMLÉKDOMBORMŰ átadása a REFORMÁCIÓ  500. évfordulója alkalmából, megemlékezés presbitérium megalakulásának 210. évfordulójáról (1807.), és a református iskola megépítésének 90. évfordulója alkalmából (1927.), a Diószegi Kis István Református Általános Iskola szolgálatával. Ezt követően  kerül sor az Iskola előterében lévő iskolaépítő presbiterek emléktáblájának megkoszorúzására.

- Október 16-án
hétfőn délelőtt 10,00 órától lesz a Bihari Múzeum szervezésében, a református óvodapedagógusok napja. „Hitben egymás mellett, társadalmi együttélés a vallási tolerancia jegyében”. Helyszín: Bihari Múzeum.

- Október 16-án hétfőn 17,00 órakor a VÁRADI és a VIZSOLYI  BIBLIA születése című előadás a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. Előadók: Dr. Pálfi József a Nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem rektora és Kovács Zsolt Levente vizsolyi református lelkipásztor. Szervező: Nadányi Zoltán Művelődési Ház.


- Október 17-én kedden este 17,00 órakor Istentisztelet lesz a Templomban, melyen a II. Világháború berettyóújfalui áldozataira és Oláh Zsigmond lelkészre emlékezünk. Az Istentisztelet végén megkoszorúzzuk a Templom előterében lévő domborművet és a Templom melletti hősi emlékművet. Utána szeretetvendégség az ebédlőben.

- Október 23-án, NEMZETI ÜNNEPÜNKÖN, hétfőn délelőtt 10,00 órakor Ünnepi Istentisztelet lesz a Templomban. Ezt követően 11,00 órától városi megemlékezés és koszorúzás az OTP előtti 56-os emlékműnél.

- Október 25-én szerdán 17,30-kor 500 éves a REFORMÁCIÓ, esti kvíz közösségi agymozgató a Nadányi Zoltán Művelődési Házban. Szervező: Nadányi Zoltán Művelődési Ház.

- Október 26-án Csütörtökön délután 4 órakor Bibliaóra a Kálvin tér 3. sz. alatti Tanácsteremben, a kisgyermekes családok részére. Erre szeretettel meghívjuk az elmúlt időszakban megkeresztelt gyermekek családjait, az óvodába járó gyerekek családjait, és minden érdeklődőt.

- Október 29-én vasárnap délelőtt 10,00 órakor REFORMÁCIÓ 500 Ünnepi Istentisztelet a Templomban, a Berettyóújfalui Ifjúsági Fúvószenekar szolgálatával. Megtekinthető Magyar László István, tanár-presbiter Biblia-kiállítása.

- Október 29-én vasárnap délután 15,00 órakor egyházmegyei reformációs Istentisztelet lesz az egyházmegye gyülekezetei számára Biharkeresztesen, úrvacsorával egybekötve.

- Október 29-én, vasárnap este 18,00 órakor „ÉN LUTHER” Marosszéki Tamás egyéni estje a Nadányi Zoltán Művelődési Házban, Dr. Luther Márton önmagáról című írása alapján. Szervező: Nadányi Zoltán Művelődési Ház.

- Október 31-én kedden a Reformáció Ünnepén 10,00 – 15,00 óráig REFORMÁCIÓ  500  NEMZETI  MEGEMLÉKEZÉS a Budapesti Papp László Sportarénában, központi ünnepség.

- Október 31-én
kedden 16,00 órakor lesz DEBRECENBEN a Nagytemplom és a Kollégium közötti emlékkertben a Reformáció 500. évfordulója alkalmából elkészült emlékmű avatása. Ezt követően 17,00 órakor Ünnepi Istentisztelet lesz a Debreceni Református Nagytemplomban, a Tiszántúli Református Egyházkerület gyülekezetei számára.

- November 1-én
szerdán, elhunyt szeretteinkre emlékező Istentiszteletek lesznek a temetőkben. Téglaparti temető: délelőtt 11,00 óra Ökumenikus Istentisztelet. Csendes temető: délután 14,00 óra Ökumenikus Istentisztelet.

- November 5-én vasárnap délelőtt 9,00 órakor az Imaházban, 10,00 órakor a Templomban, választói egyházközségi közgyűlés.

- Hétfőnként 16,00 órától iskolai előkészítő foglalkozások vannak a Diószegi Kis István Református Általános Iskola földszinti tantermeiben.

Egyéb alkalmaink a megszokott rend szerint lesznek.
Minden alkalmunkra nagy szeretettel hívjuk és várjuk Kedves Testvéreinket!

Áldáskívánással:
A Berettyóújfalui Református Egyházközség
www.reformatusbujfalu.hu
Face: Berettyóújfalui Református Egyházközség
 
< Előző   Következő >