Októberi Hírek
A  Berettyóújfalui  Református  Egyházközség Hírei
OKTÓBER   A   REFORMÁCIÓ   HÓNAPJA

-Október 17-én hétfőn délelőtt 10,00 órától hálaadó nap lesz a Szivárvány Református Óvodában.

-Október 17-én hétfőn este 17,00 órakor Istentisztelet lesz a Templomban, melyen a II. Világháború berettyóújfalui áldozataira és Oláh Zsigmond lelkészre emlékezünk. Az Istentisztelet végén megkoszorúzzuk a Templom előterében lévő domborművet és a Templom melletti hősi emlékművet.

-Október 23-án, Nemzeti Ünnepünkön, vasárnap délelőtt 10,00 órakor Ünnepi Istentisztelet lesz a Templomban. Ezt követően 11,00 órától városi megemlékezés és koszorúzás az OTP előtti 56-os emlékműnél.

-Október 26-án, szerdán délután 13,00 – 16,00-óráig, "Erős vár a Mi Istenünk"  című tudományos konferencia lesz a reformáció 500. évfordulója alkalmából, a Bihari Múzeum nagytermében, a Berettyóújfalui Református Egyházközség és a Bihari Múzeum szervezésében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával.

Előadók:
Dr. Baráth Béla, egyetemi tanár (Debreceni Református Hittudományi Egyetem, Egyháztörténeti Tanszék): Biblia és bibliaolvasás Magyarországon a XVI-XVII. században.
 
Drs. Oláh Róbert, régi könyves könyvtáros (Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtára): A „néma betűk” a reformáció szolgálatában.Sándor Mária, etnográfus (Bihari Múzeum): Úrasztali edények Biharban.

Fabula Et Figura Műhely, Teremtéstörténet című bábelőadás: Kustárné Almási Zsuzsa, lelkipásztor, (Debreceni Református Hittudományi Egyetem, Katechetikai  Központ), Kustár Gábor lelkipásztor – vallástanár, (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája).

-Október 30-án, vasárnap délután 15,00 órakor egyházmegyei reformációs Istentisztelet lesz a Berettyószentmártoni Református Templomban.

-Október 31-én hétfőn, a Reformáció Ünnepén este 17,00 órakor lesz Ünnepi Istentisztelet a Templomban, a Szivárvány Református Óvoda kórusának szolgálatával. Megtekinthető Magyar László István, tanár-presbiter Biblia-kiállítása.

-November 1-én kedden, elhunyt szeretteinkre emlékező Istentiszteletek lesznek a temetőkben. Téglaparti temető: délelőtt 11,00 óra Ökumenikus Istentisztelet. Csendes temető: délután 14,00 óra Ökumenikus Istentisztelet.


Egyéb alkalmaink a megszokott rend szerint lesznek.
Minden alkalmunkra nagy szeretettel hívjuk és várjuk Kedves Testvéreinket!

Áldáskívánással:
A Berettyóújfalui Református Egyházközség
www.reformatusbujfalu.hu

 
< Előző   Következő >